217. Ronnie Wood, Silkscreen, 72x108

"Decade 30`s" 31/250, visar Lois Armstrong, Bix Beiderbecke och Bunk Johnson,
PROVENIENS: Inköpta på utställning i Malmö på 1980-talet
HISTORIK:
Ron Wood är en brittisk gitarrist, basist och konstnär. Wood spelade i sextiotalet med grupperna The Birds, The Creation och The Faces. Wood spelar sedan 1974 gitarr i The Rolling Stones, där han ersatte Mick Taylor

Varunr 105484

27 April 2019 10:00

Klubbslag10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK 6 500 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK

Utrop 8000-10000 SEK
5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2140 SEK

6 500 SEK2019-04-26 18:36
6 000 SEK2019-04-18 23:26
4 800 SEK2019-04-22 04:15
200 SEK Startpris

Kvalité dag 2, 27 april, Konst, Möbler, Design, Trädgård, Belysning, Golv & väggur mm, Lördag 27 April Kl.10.00, Drottninggatan 17, Karlstad, före detta CGC´s lokaler

Onsdag 24 april Kvällsvisning kl.17-20 Torsdag 25 april kl.15-18 Fredag 26 april kl.15 auktionsstart kl.18

Avhämtning efter auktion
OBS ta med egen bärhjälp.
Måndag 29 april tom Fredag 3 maj
kl.13-18 även 1 maj
allt måste hämtas eftersom vi inte har
lokalen längre än 7 maj.

Slagavgift 40 SEK Ink.moms

Bud hos Auktionsverket i Karlstad är bindande, och lagt bud innebär godkännande av Auktionsverkets gällande villkor. Avhämtning inom föreskriven tid är jag medveten