120018. Gunilla Ståhle, Modell med Gipsskulpturer, h. 73 67x66

Mått på podiet: h. 75 94x94
"Modellen visar aktersalongen på Calmare Nyckel och det historiska köpet från indianerna av det markområde vid Delawarefloden som skulle bli Nya Swerige. Köpet skede 1638", lagningar
Proveniens: Sverige Amerika Centret som var beläget i residenset Karlstad pg a. Upphörande

Varunr 120018

7 Juni 2020 19:51

Klubbslag11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK 5 500 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK

Utrop 4000-6000 SEK

5 500 SEK2020-06-07 19:44
5 000 SEK2020-06-07 19:40
2 200 SEK2020-06-06 22:25
300 SEK2020-06-06 14:51
200 SEK2020-06-03 11:29
200 SEK Startpris

Webauktion

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Bud hos Auktionsverket i Karlstad är bindande, och lagt bud innebär godkännande av Auktionsverkets gällande villkor. Avhämtning inom föreskriven tid är jag medveten