120101. Göte Eriksson, 12 st Träskulpturer, h. ca 27-20

12 st numrerade uppsättningar av "Emigranten" som tillverkades mellan 1988 och 2005 och speglar bl.a. emigrationen till Amerika och det gamla jord- och skogsbrukslivet från förr
Proveniens: Sverige Amerika Centret som var beläget i residenset Karlstad pg a. Upphörande

Varunr 120101

7 Juni 2020 19:54

Klubbslag19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK 15 000 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK

Utrop 6000-8000 SEK

15 000 SEK2020-06-07 19:52
14 000 SEK2020-06-07 19:52
9 500 SEK2020-06-07 19:22
9 000 SEK2020-06-07 15:40
6 000 SEK2020-06-06 17:42
6 000 SEK2020-06-06 21:31
4 600 SEK2020-06-06 19:07
4 000 SEK2020-06-06 12:46
2 400 SEK2020-06-02 16:16
200 SEK2020-05-29 21:54
200 SEK Startpris

Webauktion

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Bud hos Auktionsverket i Karlstad är bindande, och lagt bud innebär godkännande av Auktionsverkets gällande villkor. Avhämtning inom föreskriven tid är jag medveten